• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KELEBEK SİSTEMİ SINAV HAZIRLAMA PROGRAMI

Site Haritası
Üyelik Girişi
KURS PROGRAMI HAZIRLAMA - 15.09.2022


  Diğer Görseller 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları için tasarlanmış bir programdır.

AÇIKLAMALAR:

1. e-kurs modülünden alınan öğrenciler hızlıca programa aktarılır. Bu aktarım sırasında hem öğrenciler hem de öğretmenler ve dersleri aktarılır.

2. Elle yeni öğrenci, ders ve öğretmen eklenebilir. Derse öğrenci eklenebilir, öğrenciye ders eklenebilir.

3. Kurs yapılacak günler ve saatleri belirlenir. Tüm dersler 2 saat üzerinden planlanmıştır. Yani açılacak bir kurs en az 2 saat gibi düşünülmelidir. 4 saatlik dersler için Ders öğretmen girişi bölümündeki "Ders saati değiştir" butonu kullanılarak ders saati 4 veya 6 olarak değiştirilebilir. Bu durumda derslerin sonuna "12 ve 34" kodları eklenir. Bu dersi seçen öğrencilerin derseri "12 ve 34" kodlu olmak üzere 2 defa kayıt edilir, öğrencinin dersi de 1 artmış görünecektir. 

Zaman çizelgesi girilirken derslerin blok olduğu unutulmamalı ve ona göre giriş yapılmalıdır.

4. Her ders en az bir grup olarak düşünülmeli ve gruplama işlemi ona göre yapılmalıdır.

5. a) Öğretmenlerin ders programını elle hazırlamak için öğretmeni tıklatın, dersini yerleştirmek istediğiniz gün ve saati seçin ve kaydedin.
    b) Öğretmen ders programını otomatik yerleştirmek için öğretmenleri seçin, dağıtım yapmak istediğiniz gün ve saatleri seçin, program hazırla butonuna tıklatın.

6. a) Öğrencileri oluşturduğunuz öğretmen gruplarına elle yerleştirebilirsiniz.
    b) Yada öğrencileri otomatik olarak öğretmenlerin gruplarına yerleştirebilirsiniz. İstediğiniz öğretmeni seçip öğrencilerin otomatik olarak yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
           Öğrencileri gruplara yerleştirirken 3 seçeneğiniz vardır.
           1)Karışık olarak yerleştirebilir,
           2)Aynı sınıftaki öğrenciler aynı gruba yerleştirebilir,
           3)Diploma puanlarına göre - seviye grupları oluşturabilirsiniz.

7. Kurs çakışmaları bölümünde kursları çakışan ve herhangi bir gruba gönderilemeyen öğrenciler listelenir. Buradan öğrencilerin kurs gruplarını değiştirebilir, öğrencinin gidebileceği diğer müsait kursları görebilir ve istediğniz bir kursa öğrenciyi gönderebilirsiniz.

8. a) Öğretmen derslik ataması yaparak öğretmenin kurs vereceği derslikleri tanımlayabilirsiniz. Program öğretmen bazlı olduğu için öğretmenler sabit öğrenciler hareketlidir. Haftaiçi oluşturulan ders programları gibi öğretmenler hareketli değildir.
    b) Kurs birleştirme bölümünden öğrencileri azalan aynı seviyedeki 2 kursu bir kurs olarak birleştirebilirsiniz. Yada bir kurs bir grubundaki tüm öğrencileri yeni bir öğretmenle değiştirebilirsiniz.
    c) Kurs değiştirme-ekleme-silme bölümünde öğrencilere kurs ekleyebilir ve silebilirsiniz. Bu bölümden bir öğrenciye farklı seviyeden bile kurs ataması yapabilirsiniz. Bu bölümü öğrencileri gruplara yerleştirdikten önce veya sonra kullanabilirsiniz. 

9. a) Devamsızlık girişi bölümünden öğrencileri devamsızlık tarihleri girilebilir.
    b) Devamsızlık girişleri topluca girilebilir. 
    c) Devamsızlık sınırını aşan öğrenciler listelenir, gerekirse kurslardan çıkarılır yani silinir. Ancak bu öğrenciler tekrar geri yüklenebilir.

10. Veritabanı yedekleme ve temizleme alanında yeni kurs programı hazırlamak için veritabanını temizleyebilirsiniz. Ayrıca verileri yedekleyerek silinmelere karşı önlem alabilirsiniz.

RAPORLAR

1. Kurs Programı tablosu; Dikey yada yatay iki tablo şeklinde rapor alınabilir.
2. Öğretmen el programı; öğretmenlere el programı basılabilir.
3. Öğrenci el programı; her öğrenciye el programı basılabilir.
4. Ders öğrenci ve yoklama listesi; ders ders öğrenci listeleri ve ders ders yoklama listeleri basılabilir. Yoklama listelerinde istenirse kurs tarihlerinin çıkması da sağlanabilir. İstenirse devamsızlık girişi yapılan öğrencilerin devamsızlık tarihlerinin işaretli olarak çıkması sağlanabilir.
5. Öğrenci ders listesi - toplu liste; öğrencilerin hangi kursa gideceğini gösteren sınıf sınıf veya toplu listeyi verir.
6. Devamsızlık raporları; derse göre devamsızlık, ders devamsızlık tablosu, öğrenci devamsızlık raporu ve tarihe göre devamsızlık raporları alınabilir.
7. Kurs açma ve görevlendirme onayı için üst yazı raporu alınabilir.
8. Kurs ücret onayı için üst yazı raporu alınabilir.
9. Kurs hizmet puanı için üst yazı ve kursta görev alan öğretmenler listesi alınabilir.


Program ilk kurulduğunda demo olarak çalışacaktır. Demo kullanımda raporlar baskı önizleme yapılabilir ancak yazdırılamaz. Programı tam anlamıyla kullanabilmek için lisans kodu almanız gerekmektedir.


Program için lisans ücreti YILLIK 300 TL dir. 


GÜNCELLEME DETAYLARI

15.09.2022

1) Derslerin ders saatleri 14 saate kadar arttırılabilir.

2) Öğrenci listesi yeniden düzenlendi.

3) Excelden öğrenci alma işlemi yeniden düzenlendi.

 

28.01.2022

1. Yoklama Listeleri güncellendi.

 

 KURULUM DOSYASI İÇİN TIKLATIN.


GÜNCELLEME İÇİN TIKLATIN.

 

  
67859 kez okundu

Yorumlar

Kurs programı     24/10/2017 11:05

Hocam öğretmen zaman tablosuda olsa öğretmenin zaman çizelgesini ayarlayabilsek. Otomatik program yap dediğimizde her öğretmenin zaman kriterlerine göre programı oluştursa çok iyi olur.
boran polat

harika     16/10/2016 19:29

Sizi gerçekten kutluyorum.Mükemmel bir iş yapmışsınız. Bazı eksikleri de giderildiğinde (ki eksiklerin neler olduğu konusunda size yardımda bulunabilirim) tüm ihtiyaca cevap verebilecek bir yazılım. Sizi kutluyorum. İşime çok yaradı. Sağolun.
BÜLENT ERÇİN

kurs programı     02/09/2016 18:36

böyle birşeye büyük bir ihtiyaç vardı. çok teşekkürler emeğiniz için
BÜLENT ERÇİN